V TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Udostępnij ten wpis

Można bez wahania  powiedzieć, że na stałe do kalendarza imprez organizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą weszła wspaniała sportowa rywalizacja, jaką jest Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. W tym roku odbyła się ona w dniach 22-23 listopada. W taki oto sposób od pięciu lat upamiętniane są między innymi w naszym liceum kolejne rocznice Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W sportowych zmaganiach wzięło udział 9 drużyn: UKS Victoria Solec, SMS KSZO Ostrowiec – dwie drużyny, UKS Volley Iłża – dwie drużyny, UKS Radomka 4, UKS Parznice, UKS Gepard Wierzbica oraz UKS Esperanto Warszawa. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kowalska jako kapitan oraz Małgorzata Mazur, Weronika Chmielnicka, Paulina Czeczot, Małgorzata Ćwiek, Iwona Gozdur, Karina Mikita, Anna Kieraga, Wioleta Pietras, Wiktoria Krupa, Aleksandra Mazurkiewicz, Paulina Grzeszczyk.
Początek imprezy ogłosił w sobotę o godzinie 9.00 dyrektor ZSP  w Solcu, pan Marcin Węgłowski, który jako gospodarz powitał siatkarki, trenerów oraz zgromadzoną publiczność.
Nasza szkoła posiada największą w Powiecie Lipskim halę sportową, dlatego też i organizowana impreza jest przygotowywana z wielkim rozmachem, jest to największa sportowa impreza w regionie. Jej zorganizowanie to niezaprzeczalny sukces nauczycieli wychowania fizycznego: pana Grzegorza Bochenka,  trenera naszej drużyny i pani Barbary Zastawnej, wspieranych w swych działaniach przez dyrektora szkoły. Wszelkiej możliwej pomocy udzielił organizatorom także radny Powiatu Lipskiego, pan Romuald Kowaleczko.  To dzięki ich staraniom udało się pozyskać środki finansowe na zakup nagród dla zwycięskich drużyn. Wśród sponsorów znaleźli się: Zarząd Powiatu oraz Rada Powiatu  Lipskiego, Wójt Gminy w Solcu nad Wisłą, pan Andrzej Czajkowski. Swoją pomoc zaoferowali również lokalni przedsiębiorcy: Piotr Sałek ,,Praga Max”, Mirosław Buszkiewicz MM Bus, M. i P Magdziak ,,Zacisze u Zosi” oraz  firma Gotowski.  PPHU ,,Zgodzio” A. Zgody z kolei ufundowała pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników turnieju. Dziękując sponsorom  za wszelką udzieloną pomoc warto dodać, że corocznie wspierają oni naszą sportową imprezę.
W ciągu dwóch dni sportowej rywalizacji rozegrano aż 36 meczów według zasady ,,każdy z każdym”. Oznacza to, że wszystkie walczące drużyny rozegrały w ciągu dwóch dni zmagań po osiem spotkań.  Obfitowały one w wiele emocji i niespodzianek. Właśnie ta nieprzewidywalność odróżnia siatkówkę  od innych dyscyplin sportowych.
Wręczenie nagród zwycięskim drużynom nastąpiło w niedzielę o godzinie 14.00. W tym wielkim sprawdzianie umiejętności najlepszy okazał się  zespół UKS Esperanto Warszawa. Na kolejnych miejscach uplasowali się kolejno: SMS KSZO Ostrowiec I, SMS KSZO Ostrowiec II, UKS Radomka 4, UKS Volley Iłża I, UKS Victoria Solec, UKS Gepard Wierzbica, UKS Parznice oraz UKS Volley Iłża II. Turniej obfitował w wiele ciekawych i zaciętych pojedynków. Stał na bardzo wysokim poziomie. Szczególny aplauz publiczności wzbudziły spotkania między UKS Radomka 4 a SMS KSZO Ostrowiec I, UKS Parznice a UKS Volley Iłża II, UKS Victoria Solec a UKS Parznice. Najbardziej emocjonujący dla gospodarzy okazał się ostatni mecz turnieju, w którym siatkarki z Solca stanęły na wysokości zadania i po zaciętej walce zremisowały z drugą drużyną turnieju, czyli SMS KSZO Ostrowiec I.
Za wspaniałe zmagania i pokaz sportowych  umiejętności  nagrodzone zostały  pamiątkowymi statuetkami najlepsze  zawodniczki z poszczególnych drużyn.
Wręczenia  pucharów, dyplomów i statuetek dokonał   dyrektor M. Węgłowski. Zamykając turniej, dziękował wszystkim za dwa dni trudnych zmagań, sportową postawę i emocjonującą rywalizację. Szczególne podziękowania skierował  w stronę organizatorów – Grzegorza Bochenka i Barbary Zastawnej – bez zaangażowania których turniej nie mógłby się odbyć.
Wspaniałe jest, że organizowana od 5. lat impreza  przyczynia się do popularyzacji siatkówki wśród młodzieży naszego terenu. Poza tym, w szkole, którą tworzą  dziś nauczyciele i uczniowie,  kultywuje się dawne tradycje oraz tworzy nowe, równie cenne.

 Katarzyna Sas

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content