BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU 2014

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Już od ponad 20 lat stało się zwyczajem, że przed Świętami Bożego Narodzenia harcerki i harcerze uczestniczą w betlejemskiej sztafecie – w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku Akcję BŚP 2014 w naszej szkole rozpoczęliśmy od kampanii informacyjnej, mającej na celu zapoznanie społeczności uczniowskiej z ideą i historią BŚP.
W ostatnim tygodniu przed Świętami  uroczyste przekazanie nam Betlejemskiego Światła Pokoju nastąpiło w Komendzie Hufca ZHP Lipsko w obecności Dh Komendantki hm. Katarzyny Furmanek. Pamiętając o głównym przesłaniu w roku 2014- „Pokój jest w nas” – ponieśliśmy płonąca świecę dalej – do Dyrektora ZSP w Solcu, pana Marcina Węgłowskiego, na wigilię dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły i do wszystkich zaprzyjaźnionych instytucji, szkół, urzędów na terenie Solca. Za rok z pewnością też podejmiemy to zadanie.

Czuwaj!
Członkowie Harcerskiego Klubu Turystyczneg

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content