BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU 2014

Udostępnij ten wpis

Już od ponad 20 lat stało się zwyczajem, że przed Świętami Bożego Narodzenia harcerki i harcerze uczestniczą w betlejemskiej sztafecie – w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku Akcję BŚP 2014 w naszej szkole rozpoczęliśmy od kampanii informacyjnej, mającej na celu zapoznanie społeczności uczniowskiej z ideą i historią BŚP.
W ostatnim tygodniu przed Świętami  uroczyste przekazanie nam Betlejemskiego Światła Pokoju nastąpiło w Komendzie Hufca ZHP Lipsko w obecności Dh Komendantki hm. Katarzyny Furmanek. Pamiętając o głównym przesłaniu w roku 2014- „Pokój jest w nas” – ponieśliśmy płonąca świecę dalej – do Dyrektora ZSP w Solcu, pana Marcina Węgłowskiego, na wigilię dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły i do wszystkich zaprzyjaźnionych instytucji, szkół, urzędów na terenie Solca. Za rok z pewnością też podejmiemy to zadanie.

Czuwaj!
Członkowie Harcerskiego Klubu Turystyczneg

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content