W hołdzie tym, którzy odeszli…

Udostępnij ten wpis

Z okazji 82. rocznicy powstania Armii Krajowej delegacja uczniów Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, a jednocześnie przedstawicieli Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW wraz z opiekunem mgr. inż. Tomaszem Krzyczkowskim, zapaliła znicze i oddała honory na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Odwiedzono groby ks. płk. Stanisława Sikorskiego – kapelana 72. pułku piechoty AK, który ponad 30 lat temu dokonał poświęcenia sztandaru AK podobwodu „Powiśle” oraz por. Tadeusza Benerata – nauczyciela i przedwojennego komendanta lipskiego „Strzelca”, więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz; znicze zapalono też przed pomnikami „Sybiraków” i Armii Krajowej.







Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content