W hołdzie tym, którzy odeszli…

Udostępnij ten wpis

Z okazji 82. rocznicy powstania Armii Krajowej delegacja uczniów Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, a jednocześnie przedstawicieli Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW wraz z opiekunem mgr. inż. Tomaszem Krzyczkowskim, zapaliła znicze i oddała honory na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Odwiedzono groby ks. płk. Stanisława Sikorskiego – kapelana 72. pułku piechoty AK, który ponad 30 lat temu dokonał poświęcenia sztandaru AK podobwodu „Powiśle” oraz por. Tadeusza Benerata – nauczyciela i przedwojennego komendanta lipskiego „Strzelca”, więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz; znicze zapalono też przed pomnikami „Sybiraków” i Armii Krajowej.Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content