WOLONTARIUSZE AIESEC W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SOLCU NAD WISŁĄ 18 -22.09.2017 r

Udostępnij ten wpis

Kolejny raz w naszej szkole gościliśmy trzech studentów, wolontariuszy organizacji AIESEC. Tym razem przyjechali do nas: Mariam z Gruzji, Mohamed z Omanu oraz Satrio z Indonezji.

Ich pobyt spotkał  się z entuzjastycznym przyjęciem przez młodzież naszej szkoły.

Studenci spędzili w naszej szkole tydzień, prowadząc  zajęcia na lekcjach języka angielskiego oraz zwiedzając nasz powiat i okolice.

Podczas ciekawych lekcji, poznaliśmy te odległe kraje. Mieliśmy możliwość poznać ich kuchnię, tradycje, muzykę ,a także alfabet i niektóre wyrazy. Lekcje, głównie doskonalące umiejętności mówienia i słuchania, angażowały większość uczniów, bowiem prowadzone były w swobodny i wesoły sposób. Dzięki temu mogliśmy wzbogacić i utrwalić słownictwo, a taki praktyczny sposób  motywuje nas do nauki języków obcych.

Po zajęciach w szkole zaprosiliśmy studentów na spacer po Solcu. W następne popołudnia zwiedzili okoliczne miejscowości oraz Kazimierz Dolny, gdzie spróbowali pysznych pierogów i innych polskich potraw.

Udzielając na koniec wywiadu w Twoim Radiu Lipsko podkreślali, że pobyt w naszej szkole to niezapomniany czas, ponieważ nasza młodzież serdecznie ich przyjęła i aktywnie brała udział w zajęciach i zawsze była pomocna po lekcjach. My też długo będziemy pamiętać o wolontariuszach  z Gruzji, Omanu i Indonezji, ponieważ zrozumieliśmy że to otwarci, tolerancyjni i inteligentni  młodzi ludzie, którzy swój wolny czas poświęcają dla innych, ucząc języka angielskiego w niekonwencjonalny i skuteczny sposób. Dziękujemy im za to i życzymy równie udanego pobytu w innych szkołach.

Uczniowie ZSP w Solcu nad Wisłą wraz z opiekunami

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content