Zdrowe i mądre odżywianie – czy tak można?

Udostępnij ten wpis

Na taki temat odbyło się spotkanie klas Ia i Ic z dietetykiem p. Angeliką Mazur. Zostało ono zorganizowane przez wychowawczynie klas Katarzynę Sas i Anetę Cieślak, a jego celem było zapoznanie młodzieży z zasadami zdrowego żywienia, które są ważne dla każdego a w szczególności dla ludzi młodych. Celem spotkania było uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy można się odżywiać zdrowo i mądrze a do tego smacznie. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że jest to oczywiście możliwe, trzeba znać tylko pewne zasady. Prowadząca zwróciła uwagę, że dieta młodzieży powinna być prawidłowo zbilansowana. Należy więc zwracać uwagę na ilość spożywanych kilokalorii a także, by posiłki były pełnowartościowe. Uczniowie dowiedzieli się, co to są tzw. ,,puste kalorie”, do czego może doprowadzić nadużywanie koktajli białkowych, jak czytać etykiety na produktach, czy jak obliczyć swoje BMI. Warzywa i owoce jako źródło rozpuszczalnego błonnika powinny być  nieodzownym składnikiem odpowiednio skomponowanej diety. Po spotkaniu wszyscy już wiemy, że zdrowe życie to połączenie odpowiedniej diety z ćwiczeniami fizycznymi. Wystarczy wprowadzić te zasady a dobra forma na wiosnę zapewniona.

 Katarzyna Sas

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content