Zdrowe i mądre odżywianie – czy tak można?

Udostępnij ten wpis

Na taki temat odbyło się spotkanie klas Ia i Ic z dietetykiem p. Angeliką Mazur. Zostało ono zorganizowane przez wychowawczynie klas Katarzynę Sas i Anetę Cieślak, a jego celem było zapoznanie młodzieży z zasadami zdrowego żywienia, które są ważne dla każdego a w szczególności dla ludzi młodych. Celem spotkania było uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy można się odżywiać zdrowo i mądrze a do tego smacznie. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że jest to oczywiście możliwe, trzeba znać tylko pewne zasady. Prowadząca zwróciła uwagę, że dieta młodzieży powinna być prawidłowo zbilansowana. Należy więc zwracać uwagę na ilość spożywanych kilokalorii a także, by posiłki były pełnowartościowe. Uczniowie dowiedzieli się, co to są tzw. ,,puste kalorie”, do czego może doprowadzić nadużywanie koktajli białkowych, jak czytać etykiety na produktach, czy jak obliczyć swoje BMI. Warzywa i owoce jako źródło rozpuszczalnego błonnika powinny być  nieodzownym składnikiem odpowiednio skomponowanej diety. Po spotkaniu wszyscy już wiemy, że zdrowe życie to połączenie odpowiedniej diety z ćwiczeniami fizycznymi. Wystarczy wprowadzić te zasady a dobra forma na wiosnę zapewniona.

 Katarzyna Sas

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content