Magia wróżb i czarów – Andrzejki w ZSP w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

Noc świętego Andrzeja kojarzy się zazwyczaj z wieczornymi spotkaniami i magią wróżb. Dawniej odkrywaniem tajemnic przyszłości były zainteresowane głównie niezamężne dziewczęta, traktując przepowiednie bardzo poważnie. Dziś wróżby są częścią dobrej zabawy i chętnie uczestniczą w nich także chłopcy. Uczniowie z naszej szkoły również starają się kultywować tradycje andrzejkowe i jak co roku odbyła się z tej okazji dyskoteka. Samorząd Uczniowski zorganizował dla swoich koleżanek i kolegów wiele zabaw połączonych ze staropolskimi wróżbami. Licealiści chcieli poznać swój przyszły zawód, imię partnera, a także odkryć, co wydarzy się w ich życiu za klika lat. Nie zabrakło tak istotnego elementu wieczoru andrzejkowego, jak lania wosku na wodę, ustawiania butów, przekuwania szpilką serduszek z imionami, czy też rzucania za siebie skórki z jabłek, aby dowiedzieć się, jaka będzie pierwsza litera imienia przyszłego męża. Kolejnym punktem andrzejkowej zabawy był konkurs na najbardziej zaskakujące przebranie. Na szczególną uwagę zasłużyły stroje Aleksandry Adamczyk, Justyny Adamczyk – uczennic z klasy III B oraz Sylwii Sierpińskiej z klasy II A.

Wszystkim uczestnikom wieczoru andrzejkowego dopisywał dobry humor, a muzyka i liczne konkursy zachęcały młodzież do wspólnej zabawy.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content