Magia wróżb i czarów – Andrzejki w ZSP w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Noc świętego Andrzeja kojarzy się zazwyczaj z wieczornymi spotkaniami i magią wróżb. Dawniej odkrywaniem tajemnic przyszłości były zainteresowane głównie niezamężne dziewczęta, traktując przepowiednie bardzo poważnie. Dziś wróżby są częścią dobrej zabawy i chętnie uczestniczą w nich także chłopcy. Uczniowie z naszej szkoły również starają się kultywować tradycje andrzejkowe i jak co roku odbyła się z tej okazji dyskoteka. Samorząd Uczniowski zorganizował dla swoich koleżanek i kolegów wiele zabaw połączonych ze staropolskimi wróżbami. Licealiści chcieli poznać swój przyszły zawód, imię partnera, a także odkryć, co wydarzy się w ich życiu za klika lat. Nie zabrakło tak istotnego elementu wieczoru andrzejkowego, jak lania wosku na wodę, ustawiania butów, przekuwania szpilką serduszek z imionami, czy też rzucania za siebie skórki z jabłek, aby dowiedzieć się, jaka będzie pierwsza litera imienia przyszłego męża. Kolejnym punktem andrzejkowej zabawy był konkurs na najbardziej zaskakujące przebranie. Na szczególną uwagę zasłużyły stroje Aleksandry Adamczyk, Justyny Adamczyk – uczennic z klasy III B oraz Sylwii Sierpińskiej z klasy II A.

Wszystkim uczestnikom wieczoru andrzejkowego dopisywał dobry humor, a muzyka i liczne konkursy zachęcały młodzież do wspólnej zabawy.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content