Bezpieczeństwo najważniejsze – III Dzień Bezpieczeństwa w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu

Udostępnij ten wpis

22 maja 2015 roku grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu Nad Wisłą wzięła udział w zorganizowanym przez Wyższą Szkołą Handlową w RadomiuIII Dniu Bezpieczeństwa. Warto nadmienić, iż w związku z kilkuletnią współpracą  naszego liceum z powyższa uczelniąmłodzież  z klas mundurowych po raz kolejny została zaproszona na imprezę promującą bezpieczeństwo.
Instytucjami, które zaangażowały się w przygotowanie III Dnia Bezpieczeństwa były: Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Straż Miejska,42. Baza Lotnictwa Szkolnego, Służba Celna, Służba Więzienna, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Żandarmeria Wojskowa, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także FabrykaBroni ,,Łucznik” z Radomia.
W tym dniu licealiści uczestniczyli  w panelu dyskusyjnym, dotyczącym Działań  służb mundurowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.Prelegenci szczególną uwagę  zwrócili na działania podejmowane przez służby mundurowei organizacje społeczne, których  działalność wiąże  się z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.
Na kolejnym z wykładów – Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego przedstawił   zaproszonej  młodzieży Historię lotnictwa w Radomiu.
Po wysłuchaniu referatów  słuchacze mogli przyjemnie spędzić czas,  korzystając z atrakcji zapewnionych przez służby  mundurowe i instytucje, które włączyły się w przygotowanie III Dnia Bezpieczeństwa. Uczestnicy tego wydarzenia mieli niecodzienną okazję sprawdzić się na mobilnej ściance wspinaczkowej. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyły również symulator dachowania, symulator lotniczy, a także elektroniczna strzelnica ćwiczebna.
Organizatorzy imprezy zadbali o ciekawy program i miłą atmosferę podczas III Dnia Bezpieczeństwa.  Nie zabrakło również wojskowej kuchni polowej, która serwowała gościom smaczną grochówkę.
Mamy nadzieję, że udział uczniów w spotkaniach przybliżających specyfikę pracy poszczególnych służb mundurowych, pomoże im w wyborze przyszłego zawodu.

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content