,,Coś kończy się, żeby coś mogło trwać…”

Udostępnij ten wpis

,,Coś kończy się, żeby coś mogło trwać…”

           W piątek, 26 kwietnia 2024 r. dla uczniów klas czwartych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek. W tym szczególnym dniu, podczas ostatniej wspólnej uroczystości pełnej wzruszeń i miłych wspomnień, abiturientom towarzyszyli licznie zgromadzeni licealiści, nauczyciele oraz rodzice. Uczniowie klas trzecich przygotowali program artystyczny dedykowany odchodzącym uczniom. Młodsi koledzy słowno – muzycznym repertuarem podkreślili, że czas spędzony w soleckim liceum był dla odchodzącej młodzieży istotnym krokiem w dorosłość. To dzięki zdobytej tu wiedzy, doświadczeniom i umiejętnościom mogą oni pokonywać trudności, by osiągnąć wymarzony cel.

Chwile rozstań są trudne, a ,,żaden dzień się nie powtórzy…”, tym bardziej więc utrwalone na zdjęciach wspomnienia minionych, wspólnie spędzonych lat z przyjaciółmi, którzy byli blisko zarówno w radosnych, jaki i trudnych chwilach szkolnego życia  skłoniły zebranych do  uśmiechu, ale i refleksji.

W tym wyjątkowym dniu w imieniu absolwentów głos zabrali: Kamila Kawenka, Martyna Gontkiewicz oraz Mateusz Miller. Abiturienci szczególnie ciepło dziękowali swoim wychowawczyniom – pani Katarzynie Sas i pani Anecie Cieślak za przekazaną wiedzę, cierpliwość, nieustające wsparcie i pomoc w odnalezieniu życiowej drogi. Słowa wdzięczności za okazaną wszechstronną pomoc wyrozumiałość i zaangażowanie w wychowanie młodych ludzi popłynęły również w stronę dyrektora, pana Marcina Węgłowskiego, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Mówcy podkreślili, że czas spędzony w liceum był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci absolwentów, którzy zostawili tu cząstkę siebie. Dopełnieniem pięknych podziękowań były wręczone Gronu Pedagogicznemu kwiaty.

Kończący naukę w solecki liceum uczniowie dziękowali również młodszym koleżankom i kolegom za okazaną przyjaźń, poświęcony czas i wspólnie przeżyte momenty, które zapewne warto ocalić od zapomnienia.

        W słowach pożegnania skierowanych do absolwentów pan dyrektor, Marcin Węgłowski podkreślił, że już na zawsze zapisali się oni w historii soleckiego liceum. Gospodarz pogratulował odchodzącej młodzieży ukończenia szkoły, nagradzając dyplomami, książkami i koszulkami tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, aktywnie uczestniczyli w życiu  kulturalnym i sportowym szkoły, reprezentowali placówkę w środowisku lokalnym. Pan dyrektor życzył odchodzącej młodzieży wiary we własne możliwości, determinacji, dzięki której osiągną wymarzony cel.

        Niewątpliwie był to dzień, który zapadnie na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Zakończenie nauki w liceum stało się początkiem nowe etapu w życiu abiturientów. Już za kilka dni przystąpią oni do jednego z ważniejszych egzaminów.

Przyszłym maturzystom życzymy jak najlepszych wyników z egzaminu dojrzałości, a w dorosłym życiu podejmowania mądrych decyzji i konsekwencji w urzeczywistnianiu ambitnych planów.

Agnieszka Siejko


Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content