Dąb Pamięci na Święto Niepodległości

Udostępnij ten wpis

         Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła w naszej szkole 7 listopada uroczystość posadzenia Dębu Pamięci. Wydarzenie to zbiegło się z wizytą harcerzy z Hufca Zgierz, którzy corocznie biorą udział w rowerowej sztafecie przenoszącej symboliczny Ogień Niepodległości z Kostiuchnówki na Ukrainie przed Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W tej doniosłej uroczystości udział wzięli licznie zaproszeni goście w osobach Sławomira Śmieciucha starosty lipskiego, Józefa Sosnowskiego przewodniczącego Rady Powiatu Lipskiego wraz z radnymi, Marka Szymczyka burmistrza miasta i gminy Solec nad Wisłą, księdza Krzysztofa Maja proboszcza tutejszej parafii, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Zwoleń.
Sadzonka dębu pochodzi od najstarszego i najsłynniejszego pomnika przyrody w Polsce – od Dębu Bartek, posiada stosowny certyfikat i została nam przekazana przez Nadleśnictwo Zagnańsk – za co bardzo dziękujemy.
Dąb to żywy pomnik, symbol siły i wielowiekowej trwałości. Sadzenie dębów wrosło już w naszą polską tradycję, jesteśmy dumni, że jeden z takich symboli polskości zapuści swoje korzenie w naszym szkolnym ogrodzie. Niech rośnie, niech będzie żywym wspomnieniem o Tych, którzy swoim zaangażowaniem, postawą i życiem przyczynili się do odzyskania niepodległości przez naszą umiłowaną Ojczyznę.

Marcin Węgłowski


Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content