ZSSolec

Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą
ul. Łoteckiego 24,
Solec nad Wisłą

DLA NIEPODLEGŁEJ

Obserwuj:

Ostatnie wpisy

X Szkolny Konkurs Historyczny „Drogi Polaków do niepodległości w latach 1794-1918” już za nami. Jak co roku był jednym z działań służących upamiętnieniu rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie oraz kształtowania postawy patriotycznej i tożsamości narodowej wśród młodego pokolenia. Bo cóż jak nie historia, barwy narodowe, tradycja szczególnie mocno łączą nas jako naród ? Ta więź Polakom była potrzebna nie tylko w XIX w., ale jest potrzebna i teraz. Może nawet bardziej?
Podobnie jak w poprzednich edycjach Konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test oraz tzw. część multimedialną (pytania do wyświetlanych ilustracji). Najlepiej z tymi dość trudnymi zadaniami poradził sobie uczeń klasy II A, Jakub Rutkowski, który zajął tym samym pierwsze miejsce. Kolejne miejsca na podium zajęli: Kamila Kawenka ( II B) i Mateusz Miller ( II A). Zwycięzcom gratulujemy, a chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy z tej tematyki zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie za rok.

Nauczyciele historii
Hanna Kańkowska , Andrzej Kańkowski

Ps. Tradycyjnie sponsorami Konkursu była Rada Rodziców (która ufundowała nagrody książkowe – zostaną wręczone wkrótce:)) i krówka 🙂

Skip to content