V Rajd Niepodległości czyli jak Amelka buty ubłociła :)

Udostępnij ten wpis

Po roku przerwy spowodowanej pandemią 9 listopada 2021 r. ruszyliśmy po raz kolejny do Tarłowa. Tym razem grupa znacznie mniejsza, ale to pewnie efekt nauczania zdalnego.  W wędrówce towarzyszyli mi wyłącznie uczniowie klas pierwszych – mam nadzieję, że nie po raz ostatni.
Trasa Rajdu niezmiennie od pięciu lat ta sama, ale jak zawsze zachęcająca do trekingu. Trochę asfaltu (którego staram się zawsze unikać), długie odcinki duktów leśnych, nieraz błotniste i piaszczyste, wijące się wzdłuż miedz drogi polne. Po drodze jest czas na pogawędkę i odpoczynek przy ognisku. Można się wtedy wykazać umiejętnościami traperskimi (rozpalanie ogniska i wyszukiwanie opału), posilić upieczoną własnoręcznie kiełbaską, a na koniec sprawdzić wiedzę historyczną i rozbić sejf z … krówkami 🙂
Przy tym wszystkim trzeba pamiętać o celu wędrówki. Cmentarz tarłowski i mogiła poległych legionistów w bitwie o tzw. redutę tarłowską z pewnością do tego nawiązuje. Podobnie rzecz ma się z głazem narzutowym, upamiętniającym pobyt Józefa Piłsudskiego w Tarłowie. W tym właśnie miejscu, tradycyjnie już,  część piesza Rajdu się zakończyła i po wykonaniu pamiątkowej fotografii (do której potrzebny był mały zabieg kosmetyczny – myślę, że widoczny na zdjęciu) utrudzeni wędrowcy wrócili busem do szkoły, a V Rajd Niepodległości przeszedł do historii.

                                                                                                          Andrzej Kańkowski

Ps.1. Dziękuję w imieniu swoim i uczestników Rajdu Panu Marcinowi Węgłowskiemu, Dyrektorowi ZS w Solcu nad Wisłą za umożliwienie skorzystania z transportu szkolnym busem.
Ps.2. O tym, jak Amelka ubłociła buty nie zdążyłem już napisać. Myślę, że ona sama najlepiej to wyjaśni 🙂

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content