Do widzenia, przyjaciele :)

Udostępnij ten wpis

Nikt nie lubi pożegnań, ale cóż, są konieczne. Po prostu kończy się jeden etap życia i trzeba przejść do następnego. Taki moment miał miejsce 27 kwietnia 2018 roku, kiedy to społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą pożegnała uczniów klas trzecich, tegorocznych maturzystów. Jak zwykle przy takich okazjach było przemówienie dyrektora, który w ciepłych słowach podziękował uczniom za trzy lata współpracy i życzył im powodzenia w dalszym życiu, a szczególnie na egzaminach maturalnych. W podobnym tonie żegnali swoich kolegów i koleżanki uczniowie klas drugich, którzy przygotowali ponadto krótką część artystyczną z wizją egzaminu maturalnego „na wesoło” i drobne upominki dla kończących szkołę maturzystów. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki w wykonaniu uczennic klasy Ic. Kolejnym punktem uroczystości były podziękowania uczniów klas trzecich – dla wszystkich pracowników szkoły za poświęcony czas, opiekę, życzliwość i wysiłek włożony w edukację. Ich wyrazem były wiązanki kwiatów wręczone dyrektorowi i wychowawcom klas trzecich. Pozostało jeszcze tylko wręczenie nagród, dyplomów dla absolwentów za wyniki w nauce, aktywność, pracę na rzecz szkoły, osiągnięcia sportowe i ten szkolny etap w ich życiu można uznać za zamknięty. Kolejny – czyli egzaminy maturalne – rozpocznie się już wkrótce.

w imieniu uczniów i wychowawców klas drugich

Andrzej Kańkowski

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content