Integracja klas pierwszych na Kazimierówce

Udostępnij ten wpis

W dniu 18.09.2014 r. na Kazimierówce odbyły się zajęcia integrujące młodzież, która rozpoczęła naukę w soleckim liceum. Wspólne wyjście pierwszaków było również okazją do poznania walorów przyrodniczych Solca i okolic.
Wymarsz z dziedzińca szkolnego na Kazimierówkę nastąpił o godzinie 9.00. Tego dnia dopisywały nam zarówno humor jak i piękna, słoneczna pogoda. Po czterdziestu minutach intensywnego marszu dotarliśmy na miejsce. Następnie odbyła się zbiórka, podczas której podzielono nas na 5 grup. Każdy zespół został zobowiązany do wykonania poszczególnych zadań. Pierwsza grupa, pod opieką pań – Anety Cieślak i Katarzyny Mikusek, zbierała drewno na ognisko. Drugą grupą zajął się pan Andrzej Kańkowski, który przekazał podstawowe zasady dotyczące dobrej orientacji w terenie. Musztry i oddawania honorów uczył nas policjant, pan Andrzej Stolarek. Kolejny zespół był szkolony przez strażaka, pana Sławomira Jabłońskiego, który przedstawił i omówił podstawowe czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnia grupa pod opieką pani Agnieszki Siejko przygotowała repertuar muzyczny.
Po zakończonych szkoleniach miło spędziliśmy czas przy ognisku. Nie zabrakło pieczenia kiełbasek, gry na gitarze i wspólnego śpiewania. W trakcie zabawy opiekunowie zorganizowali uczniom sprawdzian z wiadomości zdobytych podczas krótkich szkoleń. Najwięcej punktów zdobyła klasa Ic. Po udanej zabawie nadszedł czas powrotu do szkoły. Całą grupę poprowadziła zwycięska drużyna. Z radością czekamy na biwak klas pierwszych, który odbędzie się w czerwcu na Kazimierówce.

Natalia Kręcisz Ia

Natalia Wicik I a

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content