Międzynarodowa wymiana młodzieży ZSP Solec nad Wisłą – Gulden Sporen College Kortrijk 15 -22 października 2014r.

Udostępnij ten wpis

Jedenasty raz uczniowie naszej szkoły brali udział w wymianie ze szkołą średnią w Kortrijk w Belgii. W tym roku byli to: Iga Bochenek, Anna Kieloch, Konrad Waś, Michał Charchuła, Paulina Czeczot, Sylwia Sierpińska, Bartek Śliwiński, Michał Kostka, Natalia Duda i Sebastian Zając.
Na początku nasi koledzy z Belgii przygotowali prezentację multimedialną, w której przedstawili informacje o swoim kraju, przybliżając nam kulturę, sztukę, muzykę, modę, potrawy, itp.
Następnie poznawaliśmy Belgię z bliska, podróżując do różnych miejsc. Bogaty program wymiany obejmował zwiedzanie miast m.in. Kortrijk, Antwerpii, Langemark, Ipr i innych mniejszych miejscowości.
Byliśmy w zakładzie produkcji tradycyjnych słodkości belgijskich: czekoladek i ciastek. Są pysze, próbowaliśmy.
Obejrzeliśmy rozlewnię Coca Coli i poznaliśmy etapy produkcji piwa w lokalnym browarze, też poznaliśmy jego smak.
W związku z rocznicą wybuchu I wojny światowej na cmentarzach w całym kraju ludność oddawała cześć poległym, zapalając pochodnie, gromadząc się tłumnie na cmentarzach oraz słuchając przemówień prominentnych osób. Mogliśmy również obejrzeć te uroczystości i zrozumieć tragiczne konsekwencje ,,wielkiej wojny”. Licznie zgromadzona ludność lokalna chętnie odpowiadała na nasze pytania, dotyczące wojny i udziału w niej Belgów.
Dzięki wymianie wiemy, że nie potrafimy, tak dobrze jak Belgowie mówić po angielsku i dlatego postaramy się przyłożyć do nauki w tym roku , aby komunikowanie się z naszymi przyjaciółmi przebiegało sprawniej w kwietniu , gdy przyjadą do nas z rewizytą.
Czekamy na nich z nieukrywaną radością , bo są otwarci, spontaniczni, pogodni. Świetnie się z nimi dogadujemy, można powiedzieć nadajemy na podobnych falach. Jesteśmy w stałym kontakcie z nimi, piszemy maile, korzystamy z fb.

Uczniowie ZSP w Solcu nad Wisłą
Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content