Otwarcie nowego internatu

Udostępnij ten wpis

13 października 2016 r. dokonano uroczystego otwarcia nowej części internatu. Wraz z rozwojem naszej szkoły i stale rosnącą liczbą uczniów konieczne było stworzenie nowych miejsc noclegowych. Zadanie poszerzenia bazy noclegowej stało się zadaniem priorytetowym dla Dyrektora szkoły p. Marcina Wegłowskiego, który rozpoczął starania już w czerwcu 2016 r. Wiadomo już było wtedy po przeprowadzonym naborze do klas pierwszych, że nie wystarczy miejsc w obu budynkach internackich dla wszystkich uczniów. Potrzeba była więc paląca, bo obecnie zdecydowana większość naszych uczniów pochodzi z miejscowości oddalonych od Solca o  kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów. Władze powiatu lipskiego, w szczególności p. starosta Roman Ochyński oraz p. wicestarosta Paweł Jędraszek pozytywnie odniosły się do potrzeb naszej szkoły. Całe wakacje trwały prace remontowe, w wyniku których na pierwszym piętrze hali sportowej powstało 6 nowych pokoi, w  których zamieszkało z dniem 1 września 24. uczniów. Z funduszy własnych szkoły zakupiono pełne nowe wyposażenie pokoi.

Dzień oficjalnego otwarcia tzw. ,,trzeciego” internatu był więc dla Dyrektora Węgłowskiego, nauczycieli szkoły i uczniów bardzo uroczysty. Przecięcia wstęgi dokonali: p. Marcin Węgłowski, Dyrektor szkoły oraz przedstawiciele władz lokalnych, bez zaangażowania których przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe: p. Jadwiga Buza, Przewodnicząca Rady Powiatu Lipskiego, p. Paweł Jędraszek Wicestarosta powiatu, p. Jerzy Pasek, Naczelnik Wydziału Edukacji oraz  p. Lucja Śmieszek,  Radna powiatu.

Po oficjalnym otwarciu można było obejrzeć estetycznie i nowocześnie  urządzone pokoje. Cieszymy się, że co roku powiększa się nasza  baza lokalowa. Obecnie w skład kompleksu obiektów wchodzą: budynek szkoły, nowoczesna hala sportowa, internat tzw. ,,nowy”, sezonowe schronisko młodzieżowe, w którym w roku szkolnym zamieszkują uczniowie oraz nowo otwarty  internat ,,trzeci” na hali.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content