Wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

       CSP w Legionowie jest jedną z pięciu jednostek szkoleniowych Policji. Jej celem jest przygotowanie policjantów do wykonywania zadań służbowych.

W czwartek, 20 października, dzięki uprzejmości władz CSP w Legionowie, grupa młodzieży z klas mundurowych z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, pod opieką pań Agnieszki Szwagierek i Katarzyny Mikusek oraz pana Tomasza Wielickiego miała okazję zapoznać się ze strukturą organizacyjną oraz bazą szkoleniową jednostki obejmującą m.in.: halę technik interwencji, halę sportową, pływalnię oraz pracownie specjalistyczne.

Uczniowie zapoznali się z metodami ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, a w zajęciach praktycznych mogli samodzielnie wykonać odciski swoich linii papilarnych.

Ciekawym i pouczającym doświadczeniem była jazda na hulajnodze w alkogoglach, które imitują widzenie w stanie nietrzeźwości. Uczniowie  mogli przekonać się, jak alkohol i narkotyki wpływają na zdolność kierowania pojazdem.

Kolejnym, ważnym punktem wizyty w CSP był krótki kurs udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w sytuacji utraty przytomności lub zachłyśnięcia.

W CSP w Legionowie prowadzone są także kursy specjalistyczne dla przewodników psów. Uczniowie obejrzeli pokaz grupowych ćwiczeń z zakresu ogólnego posłuszeństwa psa, a także ćwiczenia z zakresu sprawdzania pirotechnicznego. Zdobyli również wiedzę na temat szkolenia psów policyjnych oraz zadań, jakie one wykonują.

Dzięki wizycie w CSP w Legionowie uczniowie poznali bliżej specyfikę pracy w policji oraz zakres szkolenia policjantów, co na pewno ułatwi im podjęcie decyzji o dalszym kształceniu w tym kierunku.

Dziękujemy Kierownictwu CSP w Legionowie oraz wszystkim policjantom  zaangażowanym w przygotowanie naszej wizyty, za możliwość zwiedzenia jednostki i tak miłe przyjęcie.

    Agnieszka Szwagierek

 Szkolny Konkurs Historyczny 2022 rozstrzygnięty

Kolejna, dwunasta  już edycja Szkolnego Konkursu Historycznego „Walki Polaków o niepodległość w latach 1794-1918″ odbyła się w tym roku w dość nietypowym terminie. Tak zwane

Bez kategorii

Zbiórka krwi

W dniu 7 grudnia 2022 roku (najbliższa środa), w godzinach 9.00-11.00, w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą, przy ulicy Łoteckiego 24 odbędzie się honorowa

Skip to content