Wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Udostępnij ten wpis

Wizyta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

       CSP w Legionowie jest jedną z pięciu jednostek szkoleniowych Policji. Jej celem jest przygotowanie policjantów do wykonywania zadań służbowych.

W czwartek, 20 października, dzięki uprzejmości władz CSP w Legionowie, grupa młodzieży z klas mundurowych z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, pod opieką pań Agnieszki Szwagierek i Katarzyny Mikusek oraz pana Tomasza Wielickiego miała okazję zapoznać się ze strukturą organizacyjną oraz bazą szkoleniową jednostki obejmującą m.in.: halę technik interwencji, halę sportową, pływalnię oraz pracownie specjalistyczne.

Uczniowie zapoznali się z metodami ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, a w zajęciach praktycznych mogli samodzielnie wykonać odciski swoich linii papilarnych.

Ciekawym i pouczającym doświadczeniem była jazda na hulajnodze w alkogoglach, które imitują widzenie w stanie nietrzeźwości. Uczniowie  mogli przekonać się, jak alkohol i narkotyki wpływają na zdolność kierowania pojazdem.

Kolejnym, ważnym punktem wizyty w CSP był krótki kurs udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w sytuacji utraty przytomności lub zachłyśnięcia.

W CSP w Legionowie prowadzone są także kursy specjalistyczne dla przewodników psów. Uczniowie obejrzeli pokaz grupowych ćwiczeń z zakresu ogólnego posłuszeństwa psa, a także ćwiczenia z zakresu sprawdzania pirotechnicznego. Zdobyli również wiedzę na temat szkolenia psów policyjnych oraz zadań, jakie one wykonują.

Dzięki wizycie w CSP w Legionowie uczniowie poznali bliżej specyfikę pracy w policji oraz zakres szkolenia policjantów, co na pewno ułatwi im podjęcie decyzji o dalszym kształceniu w tym kierunku.

Dziękujemy Kierownictwu CSP w Legionowie oraz wszystkim policjantom  zaangażowanym w przygotowanie naszej wizyty, za możliwość zwiedzenia jednostki i tak miłe przyjęcie.

    Agnieszka Szwagierek

 Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content