Występ młodzieży ZSP w Solcu nad Wisłą w Lipskim Centrum Kultury

Udostępnij ten wpis

W poniedziałek 2 lutego, w Święto Matki Bożej Gromnicznej, na gościnnych deskach Lipskiego Centrum Kultury licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać spektakl jasełek pod tytułem „W drodze do Betlejem”. Przedstawienie utrzymane w radosnym, Bożonarodzeniowym, lekkim nastroju przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Kierownikiem i reżyserem całego przedsięwzięcia był ksiądz Jarosław Grabka, katecheta pracujący w soleckim liceum. Po jasełkach wystąpił działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu ludowy zespół „Powiślacy”, który uświetnił wieczór wiązanką pastorałek wyszukanych w zakamarkach pamięci najstarszych mieszkańców Solca i okolic. W trzeciej części wieczoru ksiądz Jarosław Grabka nawiązał do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w roku 2016. Widzowie obejrzeli film promujący to doniosłe wydarzenie oraz wysłuchali jego oficjalny hymn w wykonaniu uczniów soleckiej szkoły średniej, których wspomagali uczniowie tamtejszego gimnazjum. Na koniec wykonawcom podziękowali Pani Izabela Ronduda – Dyrektor LCK oraz Pan Marcin Węgłowski – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą.

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content