Występ młodzieży ZSP w Solcu nad Wisłą w Lipskim Centrum Kultury

Udostępnij ten wpis

W poniedziałek 2 lutego, w Święto Matki Bożej Gromnicznej, na gościnnych deskach Lipskiego Centrum Kultury licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać spektakl jasełek pod tytułem „W drodze do Betlejem”. Przedstawienie utrzymane w radosnym, Bożonarodzeniowym, lekkim nastroju przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Kierownikiem i reżyserem całego przedsięwzięcia był ksiądz Jarosław Grabka, katecheta pracujący w soleckim liceum. Po jasełkach wystąpił działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu ludowy zespół „Powiślacy”, który uświetnił wieczór wiązanką pastorałek wyszukanych w zakamarkach pamięci najstarszych mieszkańców Solca i okolic. W trzeciej części wieczoru ksiądz Jarosław Grabka nawiązał do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w roku 2016. Widzowie obejrzeli film promujący to doniosłe wydarzenie oraz wysłuchali jego oficjalny hymn w wykonaniu uczniów soleckiej szkoły średniej, których wspomagali uczniowie tamtejszego gimnazjum. Na koniec wykonawcom podziękowali Pani Izabela Ronduda – Dyrektor LCK oraz Pan Marcin Węgłowski – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą.

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content